בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם מועסקים בחו"ל בין אם מטעם המעסיק שלהם או כאלה שפשוט החליטו לצאת להרפתקה ולנסות לשהות ולעבוד בחו"ל. כדאי לדעת שגם לישראלים שעובדים במדינה אחרת קיימות זכויות שחשוב להכיר ולדעת ואת הדרכים לממש אותן. 

אין ספק שבזכות התפתחות הגלובליזציה וכן התרחבות המשק הישראלי אנחנו רואים יותר ישראלים שבוחרים לעשות רילוקיישן לחו"ל לטובת עבודה בין אם מטעם חברות ישראליות או חברות בחו"ל שמחפשות עובדים ישראליים, יחד עם זאת מעטים מהם מודעים לזכויות שמגיעות להם על פי החוק וזה מתחיל כבר בטיסה שלכם למדינה הזרה – על פי החוק, אם הרילוקיישן הוא מטעם החברה אז המעסיק מחויב לשלם על השעות/ימים שאתם במטוס, גם אם לא עבדתם במהלך הטיסה. למעשה, אתם ממשיכים להיות שכירים של החברה הישראלית ובהתאם לעובדה זו אתם תהיו זכאים לכל הזכויות וההפרשות הסוציאליות שקיבלתם בארץ: קרן פנסיה, דמי ביטוח, ימי מחלה, חופש ועוד. 

דיני עבודה ברילוקיישן – מה לגבי ביטוח בריאות בריקולקיישן מטעם העבודה? 

במקרה הזה חשוב שתדעו כי ביטוח הבריאות שהמעסיק שלכם מפריש לא יספק לכם מענה של טיפול רפואי במדינה אליה עברתם. בכדי שתוכלו לממש את זכויותיכם הרפואיות בחו"ל המעסיק שלכם צריך לרכוש עבורכם ועבור משפחתכם ביטוח רפואי פרטי שיעניק לכם מענה בשעת הצורך

. >> דברים שכדאי לדעת – איזה מיסים ולמי אני משלם? זו שאלה שלקוחות רבים שואלים אותנו אך התשובה היא מורכבת בגלל שזה תלוי מדינה. יש מדינות שיש להם הסכם מס עם מדינת ישראל, כלומר אתם תשלמו מס רק למדינה ולא לישראל (צ'כיה לדוגמה) אך יש מדינות בהם הסכם זה לא תקף ואז העובד נאלץ לשלם מס גם לישראל וגם למדינה. 

מה הזכויות שלי במקרה של פיטורים? 

במדינת ישראל קיים חוק אשר מחייב מעסיק לתת הודעה מראש שנעה בין חודש לשלושה חודשים. בחו"ל לצערנו זה לא תמיד המצב ויש מדינות אשר לא חייבות לתת הודעה מוקדמת על פיטורים, לדוגמה – בארצות הברית ניתן לפטר מעכשיו לעכשיו. חשוב לבדוק לפני מה נקבע בחוזה העסקה האישי במסגרת הרילוקיישן וכן להכיר את דיני העבודה של כל מדינה. במידה ואתם רואים שהחוזה לא מגיע לטובתכם בנושא נהלו משא ומתן מול המעסיק על מנת להגיע לאיזה שהיא פשרה. 

זכויות עובדים ברילוקיישן – אתכם בכל מקום 

עושים רילוקיישן במסגרת העבודה שלכם? תהיו מודעים לכל הזכויות שלכם ובדקו מה המעסיקים שלכם חייבים לשלם לא ומה לא. הכנה מוקדמת תוכל למנוע מכם הרבה עוגמת נפש בהמשך. אם אתם חוששים שהזכויות שלכם נפגעו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם עם ייעוץ וליווי משפטי מקצועי. לפרטים נוספים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם או התקשרו אלינו –  עורך דין דיני עבודה

זקוקים לעו"ד המתמחה בדיני ספורט?

להתייעצות ללא התחייבות

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם!
Open chat