זכויות מעסיקים

על זכויות מעסיקים והאופן שבו יש לנהל יחסי עבודה תקינים

לכל מעסיק ניתנת הזכות לקבל לעבודה אנשים המתאימים למילוי המשרות הפנויות בארגון שאותו הוא מנהל, זאת על פי רצונו האישי, צרכי הארגון וגורמים אחרים ואובייקטיביים שאינם מונעים ממניעים נסתרים כלשהם. הגנה על זכויות מעסיקים היא אחת מהדרכים של עו"ד דיני עבודה לסייע למנהלים, הנקלעים למצבים שבהם יחסי העובד-מעביד שלהם לוקים בחסר והם עומדים בפני תביעה או מאוימים בתביעה, על ידי מי מהכפופים להם. חשוב להבין כי כל הזכויות של המעסיק מעוגנות בחוקי העבודה ולכן, בסיטואציות בהן עובד מנסה לנצל את הזכויות הניתנות לו עצמו לפי החוק באופן שאיננו הוגן או לעבור על החוק במקום העבודה, המנהל רשאי להשתמש בתקנות ובחוקים המגנים על המעסיק כעוגן, בכדי להמשיך לנהל את הארגון באופן תקין, למנוע נזקים כלכליים או תדמיתיים ולעיתים גם על מנת להגן על יתר העובדים.

באילו מקרים עורך דין יכול לסייע במיצוי זכויות מעסיקים ומדוע הם זקוקים לו?

זכויות מעסיקים

ישנם לא מעט מנהלים העומדים בראשי ארגונים, אשר אינם מעורבים כלל בניסוח חוזי העבודה של הכפופים להם, בפרט כאשר קיימות "דרגות" רבות בין העובד אל המנהל הבכיר אשר קיבל אותו לעבודה. ההנחה כי חוזה או הסכם העבודה שנחתם על ידי שני הצדדים, מגן באופן מוחלט על המנהל – הינה שגויה באופן חלקי וזאת כיוון שאירועים שונים ובלתי צפויים עלולים להתרחש, במהלך תקופת ההעסקה של העובד ולא תמיד לחוזה שנחתם יש את המענה באשר לאופן שבו יש לנהל את הדברים.

בעולם התעסוקה ישנם הרבה מאוד שטחים "אפורים" אשר במקרים של סכסוך עבודה מתגלים כבעייתיים ביותר, כאשר המעסיק עשוי למצוא את עצמו בין הפטיש לסדן, כשהוא מתלבט מהי הדרך הנכונה לנהל את הסכסוך. היצמדות לחוזה העבודה לא תמיד תהיה הדרך הנבונה, לכן סיוע של עורך דין מומחה  לענייני עבודה היא הכרחית בכדי למצוא את הדרך שתוביל לעמק השווה. ניתן לראות דוגמאות לכך בתחום הבידור והספורט למשל, כאשר עורך דין ספורט נשכר בכדי למצוא את האופן שבו המיוצגים שלו יוכלו לקבל זכויות מעסיקים המגיעות להם, מבלי לפגוע במוניטין שצברו בתחומם ומתוך התחשבות של עורך הדין בעובדה שבדרך כלל מדובר באנשים מפורסמים.

מחלוקת בין עובד ומעביד עלולה לפגוע בכל אחד מהצדדים ולכן נדרש סיוע משפטי

כאשר עורך דין לענייני עבודה מייצג מעסיק, אין זה עומד בניגוד לעובדה כי האינטרס שלו הוא גם להגן על העובד באופן כלשהוא. הטיפול הנכון, ההוגן והחוקי בתלונות או תביעות שמוגשות לפתחו של מעסיק, מהווה סוג של חלון ראווה כלפי שאר העובדים בארגון. מסיבה זו מיצוי זכויות מעסיקים אינן מתנגשות עם הרצון של מנהלים לסיים סכסוכים בצורה הטובה ביותר האפשרית.

לעיתים ייעוץ משפטי שוטף למעסקים עשוי לחסוך מהם התנהלות שגויה ולא חוקית מול עובדים. חרף האמור ככל ופרץ סכסוך  סיוע משפטי של עורך מומחה בדיני עבודה עשוי למנוע הגעה לבית הדין לעבודה וזאת בין היתר כאשר עו"ד דיני עבודה ישתמש במקצועיות  ובניסיון על מנת לנהל את הסכסוך בצורה היעילה ביותר ובכך לייתר פניה לערכאות משפטיות.

זקוקים לעו"ד המתמחה בדיני עבודה?

להתייעצות ללא התחייבות

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם!