חוזה עבודה

חוזה עבודה - עומדים בפני חתימת חוזה? כמה דברים שחשוב לדעת

החלק של החתימה על חוזה עבודה מהווה עבור רבים, את השלב הראשוני והמרגש שבכניסה לעבודה חדשה. הסכם כזה הכולל את התנאים השונים באשר למהות התפקיד, התנאים והשכר שהוא כולל, מהווה הבטחה לעתיד מסוים ולעיתים המציאות מתנגשת עם הכתוב בחוזים שנחתמים מול מעסיקים. על עורך דין דיני עבודה שנשכר בכדי ללוות מעסיקים או עובדים בתהליכים של חתימה על חוזים, לעזור בהבהרת התנאים הכתובים בהסכמי עבודה בפני לקוחותיו, בנוסף לסיוע וייצוג משפטי, במקרים שבהם התרחשויות בפועל אינן עולות בקנה אחד עם הנושאים שנחתמו בחוזה עבודה.

חתימה על חוזה עבודה חייבת להיעשות לאחר הבנה מעמיקה של ההסכם עצמו

חוזה עבודה

במגוון ענפים במשק ובפרט כאשר מדובר בחברות או ארגונים גדולים, המעסיקים עובדים רבים – ייתכן והחוזים הנחתמים יכללו שפע של מושגים משפטיים שאינם בהירים לאדם שאינו בקיא בהם. יתרה מזאת, מרבית הסיכויים שהמחלקה המשפטית של הארגון מעורבת באופן פעיל בניסוח החוזים מול העובד ובשל כך ההסכם עצמו מנוסח בשפה מקצועית. אפשר לקחת כדוגמה את עבודתו של עורך דין ספורט אשר מסייע בסגירת חוזים עבור מיוצגים שלו, ספורטאים אשר בדרך כלל אינם מתמצאים בשפה משפטית, או לכל עו"ד מומחה לדיני עבודה המלווה לקוח שלו בעניין זה.

במה יכול לסייע עורך דין לאנשים שהתקבלו למשרה חדשה ועומדים לחתום על חוזה?

ראשית כל במידה וניתן סיוע משפטי מקצועי בטרם החתימה על חוזה עבודה, יש להניח כי ניתן יהיה למנוע לא מעט עוגמת נפש בהמשך הדרך. עורך דין המומחה לדיני עבודה ש"עובר" על חוזה בטרם חתימתו, מעורר מודעות מקסימלית באשר לאופן ההתנהלות הצפוי בתקופת ההעסקה, כמו גם עוזר לניהול סכסוכי עבודה באופן המיטבי – עבור מי מהצדדים שהוא מייצג, כמובן.

כאשר העובד נתקל בבעיות הקשורות לתנאי העבודה או שהוא מגלה שהם אינם מתאימים לו, אך כבר נמצא בתוך מקום העבודה לאחר שחתם על הסכם העסקה  – ולא התייעץ עם עורך דין לדיני עבודה לפני שעשה זאת – פתרון הבעיה הופך למאתגר יותר ונדרשת התערבות משפטית מורכבת מאוד.

ליווי משפטי הן של המעסיקים והן של העובדים הוא חיוני לצורך ניהול תקין

יחסי אנוש תקינים בכלל ויחסי עובד ומעביד שמתנהלים על מי מנוחות בפרט, הינם רצונם והאינטרס המשותף לכלל האנשים המרכיבים כל הארגון, מהשלב הנמוך של ההיררכיה ועד לעומדים בראשה. אין ספק כי סכסוכי עבודה ואיומים בתביעות הדדיות, אינם דבר רצוי עבור אף אחד מהצדדים וכי גם במקרים של רצון לסיים העסקה של עובד, ההיאחזות בנושא חוזה עבודה שנחתם והתעלמות מיחסים אנושיים שנרקמו, אינה בהכרח הדבר הנכון והחכם לעשות. עורך דין לדיני עבודה יעזור לסיים סכסוכים הקשורים בחוזי עבודה שנחתמו ומהווים מכשול בהמשך ההעסקה, כמו גם יעניק שירותי גישור ופישור בין הצדדים במידת האפשר ובעיקר יוביל לשביעות רצון של מיוצגיו.

זקוקים לעו"ד המתמחה בדיני עבודה?

להתייעצות ללא התחייבות

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם!