הובלת פרויקטים של התחדשות עירונית חייבת להתבצע על ידי פרקליט נדל"ן

 

אם בבניין שבו אתם מתגוררים השכנים כבר מדברים על תמ"א 38 שעומד להתרחש, ייתכן שהתחושה הראשונית שלכם תהיה חשש. מי שלא מכיר מקרוב פרויקטים של התחדשות עירונית, לא מודע ליתרונות האדירים שלהם ולתרומתם הגדולה לאיכות החיים של בעלי הדירות המשתתפות. אין ספק כי כניסה לתהליך שכזה ללא יד מכוונת, עלולה להיות מבלבלת במיוחד. מסיבה זו חשוב לשכור את שירותיו של פרקליט נדל"ן מומחה, שיידע כיצד להוביל את הפרויקט בצורה מקצועית ושתהיה בהירה לכלל בעלי הדירות, בכל שלב.

מהו תפקידו של פרקליט נדל"ן בפרויקט תמ"א 38?

 

התחדשות עירונית – על אף היתרונות הברורים שבה – עלולה להיות מקור ללחצים ולחששות רבים, בעיקר בקרב דיירים מבוגרים. מי שכבר הגיע לנחלה שלו, אולי יעדיף להישאר בבית הוותיק והישן ולחיות בשקט את חייו, מבלי להכניס לתוכם תקופה ארוכה של שיפוצים ואתגרים גדולים. לתפקיד "המשכנע" של אנשים מסוג זה, העלולים למנוע את התחלת התהליך כולו, נכנס עו"ד מקרקעין והוא זה שיסביר לדיירים שיסרבו לחתום, עד כמה מדובר בפרויקט שיעשה להם טוב לטווח הארוך.

כמובן שעורך הדין לא רק ירתום את הדיירים הללו לחתימה על החוזה, על מנת להניע את הגלגלים, אלא יסביר לעומק את הדברים וילווה כל דייר שיזדקק לו, בכדי שיוכל להבין בדיוק את מצבו ואת הרציונל מאחורי ביצוע פעולה כל כך משמעותית מבחינתו. בהמשך הדרך, הפרקליט יהיה זה שינהל את המשא ומתן עם היזם ואת כל השלבים האחרים בתוך ההתקשרות הזו, על מנת שהדיירים יהיו שבעי רצון ויחושו שיש להם נציג משמעותי בפרויקט, שגם ישקף עבורם את לוח הזמנים הצפוי וגם יהווה עבורם פה ואוזניים, לכל אורך הדרך.

כיצד יכול עורך דין מקרקעין להכין את הדיירים לקראת הפרויקט?

 

עבור בעלי הדירות, מדובר בתקופה לא פשוטה שלרוב כוללת את הצורך לעבור, לפחות לתקופה מסוימת, לדירה אחרת – עד שיושלם השיפוץ של הבניין. על אף ש"על הנייר" כל דייר יכול להבין עד כמה יעזור לו ממ"ד בבית וכמה גבוה הוא ההפרש בין מחיר המכירה של הדירה במצבה היום, לעומת סכום פוטנציאלי של אותה הדירה לאחר תמ"א 38, עדיין יש רבים שעלולים לסרב לחתום וזאת בשל השינויים הדרסטיים, גם אם הזמניים, שיתרחשו בבניין ובחייהם האישיים שיעברו טלטלה.

תפקידו של עורך דין נדל"ן המלווה את הפרויקט הוא לענות על כל השאלות המטרידות הללו וגם להוות אוזן קשבת, למי שמעוניין לחלוק את חששותיו בפני האחרים. עם זאת, מטרתו היא לקדם את התחלת הפרויקט והפיכתו למציאות ועל זה משלמים לו. מסיבה זו, חשוב לבחור פרקליט בעל ניסיון בליווי והובלה של פרויקטים של התחדשות עירונית, שרגיל לעמוד בפני דיירים עיקשים ויזמים עיקשים עוד יותר, תוך שהוא מייצג את האינטרסים של לקוחותיו נאמנה.

זקוקים לעו"ד המתמחה בדיני ספורט?

להתייעצות ללא התחייבות

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם!
Open chat