עורך דין ספורט

עורך דין ספורט – מהם התחומים שבהם הוא עוסק?

משפט הספורט מאופיין במערכת דינים רב תחומית ולכן נדרשת מומחיות ובקיאות רבה על מנת לייצג נאמנה לקוחות בתחום זה. במקרים רבים עורך דין ספורט נדרש להיכרות מעמיקה של עולם הספורט וזאת על מנת  לייצג ספורטאים מקצוענים, קבוצות ו/או עמותות ספורט. עורך דין ספורט  נדרש למומחיות  בדיני חוזים, דיני עבודה דיני קניין ודיני נזיקין וכן לשלוט היטב בתקנונים השונים של ענפי הספורט שבהם הוא מייצג. המטרה בפנייה אל עורך דין ספורט הינה להשיג את  היעד שהציב המיוצג בפני עורך הדין. לשם כך נדרש עורך דין ספורט לגבש מראש  אסטרטגיה בניהול התיק וזאת על מנת להשיג את היעד שהוצב בפניו בצורה היעילה ביותר.

עורך דין ספורט

מהם דיני ספורט ומדוע הם נחוצים

החקיקה בישראל מכילה מגוון תחומי משפט המתייחסים באופן מיוחד לספורט על ענפיו השונים. דינים אלו עוסקים בכל ההיבטים של הספורט, כאשר המטרה היא לשמור על התנהלות תקינה של העיסוק בו. ההיבטים הללו עומדים לנגד עיניו של עורך דין ספורט כאשר הוא מייצג את לקוחותיו, בין אם הם ספורטאים ומאמנים  ובין אם מדובר באיגודי ספורט, עמותות ספורט, קבוצות ספורט וכל מי שיש לו נגיעה לענף הספורט המקצועני  וזקוק לייעוץ וייצוג משפטי בתחום.

עורך דין ספורט שי טל מעניק שירותים משפטיים בתחום דיני הספורט

משפט הספורט דורש הכרה מעמיקה של החקיקה והתקנונים השונים הייחודיים לו. עורך דין ספורט שי טל הינו מומחה לדיני ספורט וסגן יו״ר ועדת משפט וספורט בלשכת עורכי הדין. עו"ד שי טל  הינו בעל ניסיון רב בייצוג ספורטאים מקצוענים, איגודי ספורט, עמותות ספורט, קבוצות ספורט בעיקר בענפי הכדור, מאמנים וסוכני  שחקנים בקשת רחבה של שירותים משפטיים מגוונים:

  • ייצוג ספורטאים ומאמנים:
    ■  איתור קבוצה קולטת  ■  ליווי במשא ומתן לחוזה  ■  ייעוץ משפטי  ■  ייצוג בכל סוגי התביעות בפני המוסד לבוררות  ■  ייצוג שחקנים קטינים  ■  שחרור שחקנים  ■  ייצוג בועדה למעמד השחקן  ■  ייצוג בעררים לבית משפט לצורך שחרור שחקנים קטינים  ■  ייצוג במקרים של פציעות ספורט בתביעות מול הביטוח הלאומי וכנגד חברות הביטוח  ■  ייצוג בתביעות לפיצויי פיטורים וזכויות קוגנטיות בבית הדין לעבודה.

  • ייצוג איגודי ספורט, עמותות ספורט, קבוצות ספורט ומחלקות ספורט ברשויות מקומיות:
    ■ ייעוץ משפטי לעמותות ומתן חוות דעת  ■  עריכת הסכמי שחקנים  ■  ליווי וייעוץ משפטי בהסכמי מאמנים ובעלי תפקידים אחרים  ■  ייצוג בפני טריבונליים משמעתיים  ■  ייצוג בפני המוסד לבוררות  ■  ייצוג בפני הבקרה התקציבית  ■  ייצוג בבתי המשפט ובתי דין אחרים  ■  ייצוג בהסכמים מסחריים במסגרת הסכמי פרסום' שיווק וחסויות.

  • ייצוג סוכני שחקנים:
    ■  ליווי במשא ומתן עם קבוצות  ■  עריכת הסכמים שונים  ■   ייצוג בתביעות כספיות בכל הערכאות.

החשיבות בפנייה לעורך דין מומחה בדיני ספורט

בין אם אתם ספורטאים מקצוענים או מאמנים, עוסקים בתחום הספורט או עובדים "מאחורי הקלעים" של התחום הזה, אין ספק שתסכימו כי לכלל ענפי הספורט השונים יש דבר אחד במשותף והוא הדינמיות שלהם. חשוב לבחור עורך דין ספורט המנוסה בייצוג לקוחות ממגוון תחומי עיסוק, אשר מכיר את משפט הספורט על בוריו ומתמצא היטב בהליכים משפטיים הקשורים במערכת דינים אלה. היתרון המשמעותי של עו"ד שי טל ושהוא מתמצה גם בדיני עבודה כך שכל מה שקשור חתימת חוזה של השחקן מכיל את כל האלמנטים שיש בכל חוזה עבודה סטנדרטי בשוק ובנוסף את כל הנקודות הקריטיות שישנן רק בתחום הספורט על ענפיו השונים.

עורך הדין לענייני ספורט שי טל, הינו עו"ד בעל ניסיון רב בייצוג ספורטאים וקבוצות ספורט בדגש על ענפי הכדור. עו"ד שי טל  כותב מאמרים מקצועיים וטורי דעה ואף מתראיין בכלי התקשורת השונים, בסוגיות שעולות על הפרק בתחום משפט הספורט. הנסיון של שי הוביל אותו להתעסק בתיקים שונים ומגוונים בתחום, מנושא של פיצויים, דרך עניני אפליה בעבודה ועל המגרש ועוד מקרים רבים ומשונים. ניסיונו רב השנים מקנה לו את היכולת לייצג נאמנה את לקוחותיו, בנושאים הקשורים בדיני ספורט.

זקוקים לעו"ד המתמחה בדיני ספורט?

להתייעצות ללא התחייבות

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם!